sobota 21. septembra 2013

Hola Madrid!


Madrid je superské mesto. V noci pripomína miniatúrny New York, cez deň Madrid alebo tak. No ale nie o tom som dnes chcela. Okrem svojich nových, ako by povedal môj veľmi dobrý kamarát ,,nohaviek" v indiánskom štýle, ktoré úplne zbožňujem (som zvedavá, koľko presne sezón), by som sa s Vami chcela podeliť o svoju najnovšiu nie veľmi rozsiahlu španielsku slovnú zásobu. Predtým ako si vytvoríte úchylnú predstavu o mojom pobyte, myslite na fakt, že posledné 2 mesiace som bola obklopená viac-menej deťmi. Osvojila som si teda rôzne pazvuky ale aj zopár užitočných fráz, ktorými som už nadchla nejedného južanského mládenca. 

Môžete si ich osvojiť aj vy: 1.: Chieres una camiseta? (chceš tričko?)
                                    2.: Chiero platanito. (chcem banánik)
                                     3.: Chieres un besito? (chceš božtek?)

Kdejaké zlé jazyky tvrdia, že s týmito troma vetami by som dokázala prežiť na území Andalúzie niekoľko rokov. Čo vy nato? Aké sú Vaše dovolenkové frázičky?


Madrid is great. In the night seems to be mini New York, during the day.. Madrid. But apart my madrid impressions and new great indian style trousers, I would like to share with you my spanish vocabulary reached during my 2 months stay in Spain. Well, people say it´s not the best vocabulary for lets say 21 years old girl, but keep in mind I spent most of the time surrounded by kids there.. And this is the result!

Illa´s spanish lesson No.1.: Chieres una camiseta? (do you want t-shirt?)
                          2.: Chiero platanito. (I want little banana)
                                   3.: Chieres un besito? (do you want little kiss?)

That´s it. 
They say with knowing only these sentences I could live in Spain for several years. What do you think? I would be very glad to know your newest language ,,aftersummer" vocabulary!2 komentáre:

  1. Tak to ma pobavilo :D Ja som sa naučila nejaké frázy na dovolenke, ale už som ich stihla aj zabudnúť :D Inak máš krááásne vlasy!

    OdpovedaťOdstrániť
  2. zahram sa na grammar nazi: to "chieres" sa pise quieres. ty si si to trochu potaliancila, haha :)

    OdpovedaťOdstrániť