pondelok 27. januára 2014

Black to back


The worst part of blogging is to blog constantly. As soon as you make some break, followers pay more attention about what you write and how you write it! Like that the last time you wrote you have sister and the other time suddenly you are onlychild.Or that only child is written separately. Or that you have been an older brunette last month. WTF? That´s really the dark side of blogging. The bright side is! Some damn good photographers offer you their services!
Today I´m going to show you (surprisingly) another serie from The Great Palacka porftolio!
Since the exams period is still not over for me, I really cannot make special DIY speaking octopus as i wanted! Just kidding. I know this post has nothing to do with fashion as usually, but I just like those pics soo much! I think would be shame to dont share them with you, guys. (I wish my father would think the same)
Hope to bring some colour to your lifes the next time, meanwhile, enjoy these beautiful black n´ white pictures from Marek Palacka Photography!
I hope you like them just like I do.
Do you prefer BW or colorful pictures in fashion magazines?

Najhoršie na blogovaní je, že akonáhle neblogujete pravidelne, čitatelia si začnú všímať rôzne detaily ako napríklad, že minule ste tvrdili, že máte sestru a zrazu ste jedináčik (lebo vám to zapadá do príbehu). Alebo si všímajú, že tie topánky čo máte na sebe ste mali už v posledných 3 postoch. Alebo trebárs iba že naposledy ste boli bruneta a zrazu ste blondína, či naopak. No ale na druhej strane sú aj dobré stránky tohto remesla! Napriklad, že niektorí vážne superskí fotografi Vám ponúknu, že Vás budú fotiť! A dokonca radi!
Takže nakoľko som ešte stále neukončila skúškové obdobie a chýba mi jedna škaredá seminárka, môj pripravovaný DIY je zatiaľ v nedohľadne. Zatiaľ Vám však ponúkam nahliadnuť do portfólia Veľkého Palacku! Opäť a s nadšením. Viem, že to nesúvisí s módou ale podľa mňa by bola škoda sa s nimi nepodeliť! (môj otec však podobný názor nezdiela) Dúfam, že sa Vám tieto zábery páčia práve tak, ako mne, ak nie viac.
Preferujete čierno-biele alebo farebné fotky v módnych magazínoch?


3 komentáre: